Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie uprzejmie informuje, iż od dnia 01.02.2020 r. wszystkie osoby niepełnosprawne będą mogły złożyć wniosek również w formie elektronicznej poprzez darmowy System Obsługi Wsparcia (SOW) (sow.pfron.org.pl) na dofinansowanie przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz od dnia 01.03.2020 r. na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych.

Co jest potrzebne aby złożyć wniosek w formie elektronicznej:

  • dostęp do internetu
  • konto w systemie SOW
  • Profil Zaufany

Więcej informacji o tym, jak zakłada się Profil Zaufany znajduje się na portalu SOW, a także na Portalu Profilu Zaufanego, na Portalu OBYWATEL.GOV.PL oraz na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji.

Możesz skorzystać także z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

Zapraszamy również do korzystania z bezpłatnej infolinii 800 889 777 (czynne w dni robocze od 9.00 – 17.00).

Jednocześnie informujemy, iż poprzez system SOW od dnia 01.03.2020 r. osoby niepełnosprawne będą mogły złożyć również w formie elektronicznej, wniosek w ramach programu „Aktywny samorząd” – Moduł I i Moduł II.

Aplikacja mobilna "Twój Parasol" ma służyć potencjalnym ofiarom przemocy w rodzinie.

Aplikację można pobrać za darmo na telefon poprzez Google Play i Apple Store. Program jest też dostępny na stronie internetowej twojparasol.com.

Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest "notatnik", dzięki któremu można w szybki sposób zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, który później będzie mógł służyć jako materiał dowodowy.

"Twój Parasol" umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach związanych z przemocą do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość dyskretnego kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem e-mail, a także możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach.

Aplikacja działa w czterech państwach (Polska, Litwa, Łotwa, Niemcy), i jest dostępna w języku polskim, angielskim, niemieckim, łotewskim, litewskim, chińskim, ukraińskim, tureckim i wietnamskim. Powstała w związku z realizacją programu Unii Europejskiej pn.: "Rights, Equality and Citizenship Programme".

Źródło: www.wnp.pl/tech/stoleczna-policja-zaprezentowala-nowa-aplikacje-dla-ofiar-przemocy-domowej,359696.html

Informujemy, że w dniu 3 stycznia 2020 r. (piątek) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie będzie pracować w godzinach 7.00 – 15.00

.

Szanowni Państwo, 26 listopada br.  w Krakowie odbyła się konferencja podczas, której poruszono tematy stanowiące istotny element w tworzeniu i sprawnym funkcjonowaniu systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami w województwie małopolskim. W wydarzeniu uczestniczyli liczni przedstawiciele samorządu terytorialnego, przedstawiciele PCPRów, gminnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, warsztatów terapii zajęciowej oraz wielu partnerów Oddziału takich jak ZUS i WUP.

Zachęcamy do zapoznania  się z tym materiałem (link poniżej).

Źródło: Oddział Małopolski PFRON

Wsparcie i współpraca – V Małopolska Konferencja.